Bystričania sú najlepší tenisti

Bystričania sú najlepší tenisti

Bystričania ovládli Majstrovstvá MV SR a PZ v tenise

V dňoch 2. – 3. júla 2015 sa vo Zvolene v areáli hotela Tenis uskutočnili v poradí už XVI. Majstrovstvá MV SR a PZ v tenise za účasti 40 športovcov – zástupcov všetkých krajských riaditeľstiev PZ. Prvý deň majstrovstiev sa uskutočnila súťaž jednotlivcov. Najlepší ôsmi hráči z posledných majstrovstiev boli nasadení do skupín, ostatní tenisti boli dolosovaní a následne hrali systémom každý s každým na jeden víťazný set. Súťaž pokračovala vyraďovacím systémom, kde do pavúka postúpili len víťazi skupín. Víťazom XIV. Majstrovstiev MV SR a PZ sa stal por. Roman Kušnír z KR PZ B. Bystrica, ktorý porazil vo finále výsledkom 6:4 por. Jozefa Macka z KR PZ B. Bystrica. Na treťom mieste skončil npor. Marek Frištak z  KR PZ Banská 
Bystrica, ktorý v zápase porazil výsledkom 6:1 pplk. Petra Hofericu z KR PZ Žilina. Na druhý deň majstrovstvá pokračovali súťažou vo štvorhre, kde dvojice boli rozlosované do pavúka a hrali vyraďovacím systémom na jeden víťazný set. Víťazom turnaja sa stala dvojica z KR PZ Banská Bystrica por. Roman Kušnír a npor Marek Frišták, ktorá porazila vo finále pplk. Luboša Magerčiaka a por. Jozefa  Macka z KR PZ Banská Bystrica výsledkom 6:1. V zápase o tretie miesto zviťazili Jozef Šupica z MV SR a por. Martin Hucko z KR PZ Bratislava výsledkom 6:1 nad dvojicou pplk. Peter Hoferica a por. Jozef Masiarik z KR PZ Žilina. Organizátori pripravili pre všetkých účastníkov opäť výborné podmienky na absolvovanie turnaja, ktorému tentokrát prialo aj pekné slnečné počasie. Keďže v  septembri tohto roku 2015 sa uskutočnia v Taliansku VIII, Majstrovstvá Európy policajtov, bol turnaj zároveň aj nominačný na toto podujatie.  Na základe dosiahnutých výsledkov budú Policajný zbor SR reprezentovať títo tenisti :     
npor. Marek Frišták, por. Jozef Macko, por. Roman Kušnír (všetci z KR PZ B. Bystrica) a  pplk. Peter Hoferica ( KR PZ Žilina“)

Pridané: 19.7.2015

Návrat na zoznam aktualít