Máme Majsterku sveta v kickboxe.

Máme Majsterku sveta v kickboxe.

Skvelý úspech nášho kickboxu.

.V srbskom Belehrade v termíne 24.10. – 31.10.2015 sa uskutočnili MS v kickboxe WAKO 2015 v disciplínach kick light, low kick a K1. Podujatia sa zúčastnilo 669 pretekárov z 55 krajín a 5 kontinentov. Nechýbala ani slovenská reprezentácia a jej členkovia z klubu ŠKP Policajná Škola Košice, Zuzana Gábová K1 -52kg, Veronika Petríková K1 -56kg, Roman Možný ako rozhodca a klubový tréner Peter Bonk.Zuzana Gábová napriek výrazným úspechom v minulej sezóne /vicemajsterka Európy/ ešte stále patrí k pretekárom, ktorí zbierajú skúsenosti. Toto rozhodlo aj v zápase proti súperke z Ruska Marii Kozlovovej. Zuzka sa snažila, dobre boxovala, ale ruská súperka bola tvrdšia a dokázala sa presadiť v častých výmenách.Mali sme ťažký žreb, lebo Maria Kozlovova to nakoniec dotiahla až do finále.

 S ťažkým žrebom sa musela vyrovnať aj Veronika Petríková, ktorá v 1.vyraďovacom zápase v utorok 27.10.2015 nastúpila proti bronzovej medailistke z ME 2014 v Bilbau, Erika RINNE z Fínska. Pre Veroniku to bol prvý štart v kariére na takomto podujatí v disciplíne K1, preto sme do zápasu nastúpili obozretne. Rinne hneď získala bodový náskok, ktorý potom umne bránila. Od druhého kola však Veronika zapla „turbo“ a fínku dostávala často pod tlak a skóre sa zrovnalo. V 3.kole všetko bolo na vážkach, ale Veronika bola aktívnejšia, mala viacej zásahov a výhrou v tomto kole vyhrala aj celý zápas a postúpila do najlepšej osmičky MS.

 Na 2.zápas Veronika nastúpila štvrtok dopoludnia 29.10.2015 proti Alesia KLIMAVETS z Bieloruska. Takisto ťažká súperka - medailistka z minulého roka, 2.miesto na ME v Bilbau.. Bieloruska skvele boxovala, ale Veronika dokázala odolať a naviac vždy pridala aj zopár kopov. Celý čas sme sa  museli mať na pozore pred tvrdými údermi, ale Veronika neustálou aktivitou a protiútokmi dokázala súperku zaskočiť a zaslúžene zvíťazila.

Už s medailovou istotou Veronika Petríková nastúpila ešte v ten istý deň popoludní v 3. zápase proti nasadenej 1. Majstrovstiev Camile RIVAROLA  zo Švédska. Veronika sa odvážne pustila do TOP favoritky a ašpirantke na zlato. Po prvom vyrovnanom kole však v nasledujúcom opäť zapla vyššie otáčky a postupne sa začala presadzovať v boxerských výmenách. Zlepšila pohyb a dobre kombinovala údery a kopy proti čomu Camila nenašla zbraň a Veronika postúpila do finále šampionátu.

 Najťažší, posledný krok nás čakal v 4.zápase, vo finále v sobotu 31.10.2015 proti Christin FIEDLER z Rakúska. Opäť sme boli v mimoriadne náročnej situácii, lebo v máji na turnaji v maďarskom Szegede Skóre zápasu sa prelievalo z jednej strany na druhú, Veronika však neustálym tlakom úderov a kopov dostávala Rakúšanku do úzkych.Pred koncom zápasu bolo skóre jasné, ale neponechali sme však nič na náhodu a bojovali sme až do konca. Nakoniec rozhodnutie bolo jasné u všetkých 3 bodových rozhodcov, Veronika zvíťazila a vybojovala historicky prvý titul Majsterky Sveta v kickboxe WAKO ..!!! Veronika Petríková tým potvrdila fakt, že dlhodobo je najúspešnejšia kickboxerka na Slovensku. Cieľavedome, svedomito a bez zaváhania plní tréningový plán v našom klube ŠKP Policajná Škola Košice. Toto je cesta ako byť úspešný v tomto športe. Tento úspech reprezentuje Slovensko, Slovenský zväz kickboxu, mesto Košice, Veroniku, náš klub a moju dlhodobú úspešnú trénerskú prácu. Poďakovanie patrí všetkým vymenovaným a naším partnerom.  

Pridané: 10.11.2015

Návrat na zoznam aktualít