IV. MEP v triatlone

IV. MEP v triatlone

IV. Majstrovstvá Európy policajtov v triatlone

Policajná reprezentácia Slovenskej republiky v triatlone sa zúčastnila na        4. Majstrovstvách Európy policajtov, ktoré sa konali v holandskom malom prístavnom meste Almere v dňoch 23. - 27. 5. 2018. Uvedeného športového podujatia sa zúčastnila výprava policajnej reprezentácie v nasledovnom zložení: Ing. Juraj Filan, vedúci výpravy a delegát UNITOP SR, športovci: npor. Ján Holiga, KR PZ Žilina (súčasne aj tréner) z KR PZ Žilina, por. Lukáš Zámečník, KR PZ Bratislava, nprap. Stanislav Křemen z KR PZ Košice a mjr. Jozef Straňanek z KR PZ Žilina

 4. majstrovstvá Európy policajtov v triatlone sa konali v sladkovodnom zálive neďaleko severoholandského mesta Almere. Počasie bolo počas pretekov slnečné s pomerne vysokými teplotami okolo 30 stupňov, voda bola okolo 22 stupňová a na uvedenú oblasť typicky veterno, takže cyklistická resp. bežecká trať boli náročné. Na podujatí sa zúčastnilo 85 policajtov  z 18 krajín Európy t. j. o 20 pretekárov viac ako na posledných MEP v Brémach . 

 Výsledky:

Ján Holiga                - 57. miesto, čas 2,14,50 hod. (čas víťaza 2,09,28 hod.)

Lukáš Zámečník      - 68. miesto, čas 2,21,40

Jozef Straňanek      - 79. miesto, čas 2,36,00

Stanislav Křemen   - 81. miesto, čas 2,43,50

V družstvách sme obsadili konečné 14. miesto z 18 krajín.

Výsledkami naši reprezentanti ani nesklamali ale ani neoslnili. Bol to jeden z tých ťažších pretekov hlavne čo sa týka poveternostných podmienok. Pri dosiahnutých výsledkoch určite treba mať na zreteli aj fakt, že pri kvalitnejšom technickom vybavení bicyklov  by boli časy našich reprezentantov o pár desiatok sekúnd lepšie. 

Pridané: 10.7.2018

Návrat na zoznam aktualít