24. ročník medzištátneho priateľského stretnutia policajných reprezentácií SR a ČR

Počas prvých troch pracovných dní, od 5.9. po 7.9, sa stretla slovenská a česká policajná reprezentácia, ktorá si zmeria sily v štyroch športových disciplínach. Stretnutie sa tento rok koná v Teniscentre v Tatranskej Lomnici. Prvým dňom sa konalo spoločenské stretnutie členov rady UNITOP SR a výkonného výboru UNITOP ČR.

Počas druhého dňa prebehlo oficiálne slávnostné zahájenie, počas ktorého mali nástup všetky športové reprezentácie. Súťažilo sa v štyroch športových disciplínach:

• Volejbal mužov a žien, ktorý budú hrať priamo v hale penziónu,
  • Tenis v Poprade
  • Policajná streľba v Jasnej
  • Futbalový zápas v Tatranskej Lomnici

V poobedných hodinách sa športové súťaže pomaly skončili a po nich nasledovala slávnostná večera spojená s vyhlásením výsledkov:

Volejbal muži: SR-ČR 2-3, veľmi vyrovnaný zápas, kde o konečnej prehre Slovenska rozhodol piaty set s rozdielom 2 bodov

Volejbal ženy: SR – ČR 0:3, české policajtky nás predčili hlavne v útočnej fáze, naše dievčatá v oklieštenej zostave podali zodpovedný a bojovný výkon

Futbal: SR – ČR 0:3, výsledok nezodpovedá priebehu hry, v prvom polčase sme z hernej prevahy vyšli strelecky naprázdno, naopak súper z protiútoku otvoril skóre, v druhom polčase po našom prestriedaní bol súper herne kvalitnejší a aj dvakrát úspešný

Tenis: SR – ČR - 1:5, jediný bod pre Slovensko vybojoval v dvojhre Juraj Bača

Strelci na strelnici v Jasnej prestrieľali v parkúrovej streľbe kolegov z ČR a získali jediný bod pre Slovensko.